הכן את חית המחמד לאביב

האביב כבר ממש בפתח ועם בוא הימים החמים מתעוררים גם הנחשים. שנת החורף, הותירה אותם רעבים מאוד וארסיים במיוחד, כאשר הימים החמים הרבים שפוקדים אותנו בתקופה זו, מהווים עבור הנחשים הזדמנות טובה לזחול לביקור. בעונה זו הנחשים פעילים ומסתובבים בשדות. מומלץ לא לאפשר לכלבים להסתובב בשדות עם צמחיה בהם עלולים להיות נחשים.

חיות המחמד, ידועות בסקרנותן ולכן, באביב ובקיץ עם בואם של הנחשים, יש לדאוג ולהשגיח, כי גם חיות המחמד שלנו לא ייפגעו מהכשת נחש. בשל נטייתן של חיות המחמד, לרחרח ולבחון כל דבר, לרוב, יהיו ההכשות באזור הפה, הצוואר והאף, דבר העלול להיות מסוכן ואף קטלני, בגלל הקרבה לאיברים חיוניים.

חיית מחמד שהוכשה תשדר; חוסר מנוחה, תיילל ותקיא. הסימנים שיופיעו על חיית מחמד שהוכשה הם של כאב מקומי באזור ההכשה, צליעה, התנפחות מקומית, דימום, הרגשה כללית לא טובה, הקאות, ובכלל חוסר מנוחה. במצבים בהם קיים חשש להכשת נחש יש לפנות למחלץ בע"ח מקצועי אשר מכיר מקרוב את התנהגותן של חיות מחמד במצבי מצוקה ויפנה אותכם אל הפתרון להצלת חית המחמד באמצעות אמבולנס חיות יעודי לווטרינר.

בנוסף, בעלי חיים, כמו בני אדם, עלולים לסבול מעומס חום סביבתי גבוה שעלול להוביל, במקרים קיצוניים, למכת חום: חום הגוף עולה לרמות גבוהות מידי תוך כדי פגיעה במערכות הגוף השונות ומוות ללא טיפול מהיר.

סימני מכת חום כוללים נשימה מוגברת, ירידה ברמת ההכרה, חולשה כללית עד אובדן הכרה , אפתיה, עיניים שקועות וחוסר גמישות של העור באזור העורף . במקרה כזה דרוש קירור מיידי ע"י הרטבת אזורי עור חשופים (בטן, אוזניים, כפות רגליים) עד להגעה מיידית לקבלת טיפול וטרינרי לחילוץ בעל החיים מסבלו.

מכת חום מתרחשת כאשר הכלב אינו מצליח לשמור על חום גוף נורמלי. כלבים לא מזיעים, והדרך שלהם לצנן את הגוף הוא על ידי הלחתה. זוהי נשימה קצובה עם הלשון משתרבבת. מכת החום הנפוצה ביותר אצל כלבים מתרחשת כאשר משאירים כלב במכונית סגורה. מכת החום מתפתחת במהירות והכלב יכול למות תוך זמן קצר.

המקרים הנפוצים ביותר הם כלבים אשר נשארים סגורים בבית או קשורים ללא מים. אם משאירים כלב מספר שעות לבד, גם אם משאירים לו דלי מלא מים, זה לא יעזור לו אם הוא יהפוך את המים.  מומלץ להשאיר כמה מקורות חלופיים, לבקש משכן שיבדוק מדי פעם אם יש לו מספיק מים או להתקין שוקת אוטומטית, מהסוג המחובר לקו המים הראשי ומתמלא מעצמו.

עם התחממות מזג האוויר באביב טפילים מתחילים את מחזור חייהם, ונצמדים לחיית המחמד על מנת להמשיך ולהתקיים עונה נוספת. מלבד היותם טורדניים, הם עלולים לגרום לליקויי בריאות שונים. הפרעושים מעבירים תולעי סרט למעיים, וגורמים לאלרגיות קשות בעור, הקרציות מעבירות "קדחת קרציות" המסכנת חיים, הן של בעל החיים והן של בני האדם. הקרציות והפרעושים אשר "יושבים" על גוף הכלבה או חתולות ומוצצים את דמן עלולים לגרום לגורים לסבול מאנמיה. בנוסף, הטפילים גורמים לאלרגיות קשות אצל הכלבים.

יש להדביר באופן מקצועי את חצר הבית, כולל שבילים ושטחים מרוצפים, ובאותה ההזדמנות לרסס את הבית עצמו. ביצים של טפילים נופלים לחריצים שבין הרצפות וממתינים שם לשעת כושר להתפרץ מחדש. שלב שני הוא הטיפול בחיית המחמד. יש לרסס את הכלב או החתול בחומרי הדברה איכותיים ומוכרים, ולהקפיד על תדירות הטיפולים על פי הוראות היצרן. נגד פרעושים נשתמש בתרסיס או טיפות, ונגד קרציות נענוד לצווארו של הכלב או החתול קולר הדברה מיוחד.


 חילוצבי, יסייע לכם, התקשרו עכשיו:  4350390 - 050 החברה מספקת שירות אמין ומקצועי,  כל השירותים זמינים במשך 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.