התנהגות חתולים בחורף ודרכים להתמודדות

הגשם שהגיע לביקור בימים האחרונים הוא רק איתות קל לצפוי בחורף הקרוב. אז רגע לפני שהחורף ישתלט על כל פינה יבשה, כדאי להכניס לחיי היומיום שלנו את הצלת בע"ח מפני הסכנות העורבות להם בתקופה זו.
בין המרוץ האינסופי אחר מזון, מחסה בטוח מפני כלבים ובני אדם, לחתולי הרחוב יש אתגר: התמודדות עם מחלות זיהומיות אשר צוברות תאוצה במהלך החורף.

הסכנה העיקרית היא מחלות נגיפיות הפוגעות בדרכי הנשימה העליונות, בחלל הפה וכן בעיניים. זה שילוב של שני וירוסים: הרפס וירוס וקאליצי וירוס.
אם ברצונכם לעזור בהצלת בעלי חיים, כלומר לטפל בחתול אשר סובל ממחלה, ניתן לזהות את סימני המחלה במספר דרכים: פצעים על הלשון ועל החניכיים המונעים מהחתול לאכול עקב כאבים. בנוסף לכך, בניגוד לכלב, חתול שאינו מקבל מזון יומיים או שלושה חייב להיות מאושפז וצריך להאכיל אותו בכפית. מחסור במזון עלול להוביל למחלת כבד (כבד שומני). בנוסף, תיתכן עלייה בטמפרטורת הגוף (מעל 39.5), סימני דיכאון, אנורקסיה, אובדן תיאבון,אדישות ואף ירידה בתדירות הניקוי העצמי של החתול.
מומלץ ליצור קשר עם הווטרינר העירוני או עם וטרינר מקומי ולחסן את אותם החתולים בחיסון משולש.

רוב הרופאים גם יתנו לך הנחה משמעותית, משום שאתם מבצע חילוץ בע"ח מהרחוב וזהו מעשה רחב לב. החיסון המשולש הוא אחד היעילים ביותר להגנה על החתולים מפני מחלות נשימה,  הרפס, קאליצי וחתלתלת.
בחורף, הטמפרטורות יורדות בהתאם והחתולים, כמו האנשים, רוצים להישאר במקום חמים ונעים.

אחד המקומות הפופולאריים ביותר אליהם החתולים מגיעים הוא מנוע המכונית טיפוסית. כשאתה מתכוון לנסוע במכונית, במיוחד אם אתה חונה מספר שעות והמנוע עדיין חם, מומלץ לתת מכה קלה על הפגוש או על מכסה המנוע, כדי להבריח את החתול המסתתר שם.
חתול ביתי מפונק חשוף לסכנות הנובעות משינויים באקלים. בבית החתול זוכה לחימום חופשי לעומת חתול הרחוב, סקרנותו עלולה לעלות לו בחייו. סימני נשיכות על חוטי חשמל ביתיים הם שכיחיים ובגלל נשיכות אלה החתול עשוי להתחבר אל הצד הפחות נעים של החשמל.
פתרון פשוט וזול לבעיית חוטי החשמל היא להסתירם היטב או לרכוש בחנויות אינסטלציה מקומיות שרוול פלסטיק שיאגד בתוכו את החוטים בצורה בטוחה.

רוב בעלי החתולים למדו לחיות בשלום יחסי עם שערות החתולים הנותרות על בגדיהם, אך בחורף עצמו, עם גידול הצפיפות וכמות הפרווה, עולה גם הסיכון להיווצרות כדורי שער במעי החתול. כדורי השיער עלולים לגרום לחסימה בדרכי העיכול. כדי להביא לחילוץ בע"ח יש צורך להגביר את התדירות של הברשת השיער וסילוק השיער העודף לפני שהחתול יעשה זאת באמצעות לשונו. חשוב לשים לב להתנהגותו של חיית המחמד שלך או של חתול הרחוב עליו אתה שומר כדי שנוכל להקדים את המכה ולשפר את המצב הבריאותי לפני שהוא יתפתח ויגרע.


חילוצבי, יסייע לכם, התקשרו עכשיו:  4350390 - 050 החברה מספקת שירות אמין ומקצועי,  כל השירותים זמינים במשך 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.