חיות מחמד בקיץ

כבר מעל לעשור עובד צביקה לזרוביץ בחילוצבי, חברה להצלה חילוץ ולכידה של חיות בר וחיות מחמד, מי שעוקב אחרי הבלוג או המאמרים שנכתבים יודע עד כמה מסור צביקה לעבודתו ועד כמה אהבתו לתחום חזקה כמו כן כבר רשם את הטלפון שלו במקום נגיש וזמין כי לעולם אין לדעת מתי תזדקקו לאיש בעל כישורים מיוחדים ויכולת מקצועית כזו של הבנת בעלי חיים וכיצד יש לגשת עליהם במצבי חרום או בשגרה.

במשך כל ימות השנה בכלל ובימי הקיץ בפרט ישנן מספר קריאות על הזנחת חית הבית ואי מתן מספיק מים או מזון לכלבים וחתולים בבית כאשר בעליהם פשוט שוכחים לתת את תשומת הלב הראויה כמובן שבעלי החיים סובלים ממצב זה. ניתן לומר שניתן להאשים אנשים אלו בהתעללות בחית המחמד שלהם ואין ספק, שמודעות לנושא עלולה לגרום לשינוי במצב. חיות בית זקוקות לגישה נוחה למקור מים כל הזמן וללא הגבלה כך שתמיד הן יכולות לגשת ולשתות, עם האוכל המצב שונה לכל סוג של בע"ח יש את ההנחיות הספציפיות, יש להתייעץ עם הווטרינר מהי הכמות הדרושה, ככלל אצבע לבעל חיים בוגר יש לתת לפחות פעם ביום מזון כלשהו.

כלבים אשר חיים בבית חייבים להוציא לפחות פעמיים לטיול קצר על מנת לאפשר להם לבצע את צרכיהם כמו גם להוצאת אנרגיה, יש לוודא שהכלב או הכלבה קשורים לבעליהם ולובשים מחסום על הפה, זו אינה קפריזה של הרשויות אלה בעקבות מספר רב של תקיפות בין בעלי החיים עצמם או בנשיכות מיותרות של עוברי אורח. ניתן למנוע מצבים אלו בצורה פשוטה ולא להכניס את עצמכם למצב בו תדרשו למסור את הכלב להסגר רק בגלל שלא שמתם מחסום על פה הכלב, מדהים לגלות שלעיתים כלבים יחסית קטנים כמו פודל הינם אלו שתוקפים יותר ונושכים כך שללא קשר לגודל שימו על כלביכם מחסום וקישרו לו קולר מתאים.

טפילים שונים כגון קרציות או פרעושים מוצאים בקיץ בבעלי החיים מקום אידיאלי למחייתם ויש לטפל בעזרת קולר מיוחד או אבקה בטיפול מונע. רבים מחליטים לספר את חית המחמד, זו אפשרות נוספת ומומלצת לטיפול במידה וחית המחמד סובלת כבר מפרעושים, בידי חילוצבי אמבולנס חיות יעודי שיקח את בע"ח לשם, בנוסף חשוב להדביר גם את הבית לקראת הקיץ או במידה וחית המחמד סובלת מבעיה של פרעושים, תהליך החיטוי של אזור המחייה של בעל החיים ימנע חזרתם של הטפילים וימנע התפשטות לכל הבית.

זכרו חיות המחמד הינם באחריותנו – במידה ונתקלתם בחיה פצועה או כזו הזקוקה להצלה צרו קשר ותנו לאיש מקצוע אמין ומקצועי לבוא ולתת מענה מיידי ללא סיכון בע"ח.

 

חילוצבי, יסייע לכם, התקשרו עכשיו:  054-5710953 החברה מספקת שירות אמין ומקצועי,  כל השירותים זמינים במשך 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.