טיפול בבעיות התנהגות קשות של חיות מחמד

בעיית התנהגות אצל בע"ח הינה דבר נרכש בעקבות גידול לא נכון, תנאי גידול לא נכונים ,חוסר התאמה בין הכלב למשפחה והרגלים אשר נטמעים ומשתרשים בעקבות תרגום לא נכון של הכלב לשפתנו והמתנה לחינוך בגיל בוגר.

בעיית התנהגות הינה מכלול של יוזמות הכלב אשר מפריעות ואינן מתאימות למערך המשפחתי אליו הוא שייך.תקשורת נכונה עם הכלב יכולה למנוע בעיות התנהגות.

היות והכלב חיית להקה אשר אינה רגילה לתפקד לבד, לעיתים כאשר הגור נותר לבדו יופיעו פגיעה והרס סביבתי אשר נובעים בד"כ כתוצאה משעמום, סקרנות ולחץ הנגרם מחרדת נטישה.תופעות אלו מתחילות כבר בגיל 3 -6 חודשים.

הפיתרון להפגת השעמום הינו –ניתוב והכוונת הגור עוד בהיותו צעיר לחפציו האישיים וללמדו כיצד לא לגעת בחפצים אחרים.

לגבי חרדת נטישה- אם מדובר בגור צעיר, יש להרגיל את הכלב להישאר לבד לפרקי זמן קצרים כפעולה החוזרת על עצמה, מה שיביא לכן שבטווח הארוך הכלב יוכל להישאר לבד לפרקי זמן ארוכים. כמו כן, מומלץ להשאיר טלוויזיה או רדיו פועלים באותה העת. במידה ומדובר בגור המתחיל להתבגר או לחילופין בכלב מעל גיל שנה: יש להתייעץ עם מאלף מקצועי בכדי שיוכל לאבחן את הסיבה להתנהגות זו ולתת פתרון.

נשיכות וקפיצות נכללות בדרכיו של הכלב לתקשר עם הסובבים סביבו. אך מכיוון שזה לא נעים ישנן דרכים לכוון אותו לאפיקי התקשרות אחרים כגון:משחקי כדור,פריזבי, ומשחקי חבל. במקביל יש ללמדו לא לקפוץ ,לנשוך או כל פעולה אחרת שלא נעימה לנו כבעליו.

לתופעת התוקפנות והנביחות הרבה סיבות אשר לרוב נובעות מחוסר יציבות של הכלב במעמדו ההיררכי במשפחה, חוסר ביטחון אשר נובע מאי- חשיפה מספקת לגירוים בתקופה הקריטית בחיי הכלב( בין 3-8 חודשים ) ויצר דומיננטיות אשר ישנו בכלב והתפתח עם הזמן וגרם לכלב לשלוט בסביבה כדרך הטבע. במידה ותופעה הנ"ל מושרשת בכלבך, יש להתייעץ עם מאלף מקצועי בכדי שיוכל לאבחן את הסיבה להתנהגות זו ולתת פתרון.

ישנם כלבים בעלי אופי התנהגותי אלים וקשה אשר נוטים לעיתים לתקוף. במצבים כאלה כדי להשיג את מחסום הפה של הכלבים כאשר יוצאים איתם לטיול. במקרים בהם הכלב אכן תוקף, חובה לדווח ללוכד מקצועי שיפתור את  הבעיה במקום להיכנס ולהיפצע. ללוכד המקצועי יש את הכלים המתאימים ללכידת בע"ח מקצועית.

לימוד וניתוב למיקום עשיית הצרכים ואיפוק, הינו אחד הקשיים היותר גדולים בהם נתקלת כל משפחה אשר מגדלת גור.ישנן שיטות רבות לפיתרון בעיה זו .לעיתים הכלב (בעיקר כלב בוגר) עושה צרכיו בבית מסיבות אחרות כגון: סימון טריטוריאלי , חרדה כלשהי וכו' .מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך כיוון שיכולות להיות סיבות שונות שמביאות לבעיה התנהגותית זו.

ישנן כמה וכמה טעויות ופעולות לא נכונות אותם האנשים עושים לשם חינוך חיות המחמד שלהם. לדוגמא לדחוף לכלב את האף בשתן ולגעור בו . אין משיגים בכך דבר, מלבד התעללות בכלב . הכלב לא מקשר זאת לעשיית צרכים אלא לנוכחות בעליו ופעולה זו מובילה לרוב לנזק בלתי הפיך. זוהי טעות לשמוע לעצות אחרים אשר לא למדו את המקצוע וקובעים מ"ניסיונם" כי מה שעזר לכלבם נכון גם באותה המידה גם למערך החיים שלכם עם כלביכם. לא כל הכלבים דומים כמו השוני בין בני האדם.חילוצבי, יסייע לכם, התקשרו עכשיו:  4350390 - 050החברה מספקת שירות אמין ומקצועי,  כל השירותים זמינים במשך 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.