לכידת חתולים או חתולות – עבודה למקצוענים בלבד

מכירים את המצב שאתם שומעים יללות קורעות לב, אתם מביטים סביב ומביטים למעלה ורואים חתול מפוחד בצמרת העץ, נאחז בכוח בענף ומיילל בפחד?  חילוץ חתולים מצמרות העצים זה לא דבר פשוט ולא פעם אחד הדברים שמפריעים לחילוצו של החתול הוא הרצון הטוב של אדם שאכפת לו. בדרך כלל חתולים נתקעים בצמרת העץ בגלל שהם נמלטו מכלב שרדף אחריהם. ולכן אם אתם רואים חתול תקוע בצמרת העץ, כדאי שתמנעו התגודדות של ילדים ואנשים סביב העץ, אחרת החתול יפחד והוא עלול לטפס למקום גבוה יותר וקשה יותר לחילוץ. בדרך כלל הם נתקעים מסקרנותם לדברים חדשים, מפחד והתגוננות, מחיפוש אחר מקום חם או בעל מזון. בכל המקרים הללו החיה נזקקת לעזרה חיצונית כדי להשתחרר.

כמו בכל סוג של עבודה מקצועית, מומלץ לפנות ישירות לשירותי חילוץ חתולים מוסדרים, כמה שיותר מוקדם. ניסיון לכידה עצמוני, מלבד היותו סיכון בטיחותי, הוא בדרך כלל לא יעיל, וגורם לחתול לחשוש יותר ממגע יד אדם, אוכל וכו' (ולכן הופך את עבודת הלוכד לקשה יותר ולכן יקרה יותר).

לוכדים מקצועיים מתריעים שלא לנסות להאכיל את החתול טרם הגעתם או כל ניסיונות פיתוי אחרים, זאת מכיוון שאוכל הוא אחד הכלים החשובים באמתחתו של לוכד חתולים מקצועי, ולכן שימוש לא מושכל בכלי זה עלול לפגום ביעילותו בעתיד.

חילוץ חתולים ולכידתם הינה מומחיות נרכשת אחרי הרבה שנים בתחום. הטיפול בחיה פצועה מצריך הרבה ידע מוקדם על דרך ההתנהגות במקרה של מצוקה, ישנן חיות שמרגישות פחד ולכן מגיבות בצורה קשה לכל ניסיון הדורש מגע וישנן כאלו שיחפשו ויתאמצו לצאת ממצבן ובכך רק מדרדרות את המצב וגורמות ל"נזק" גדול יותר לעצמן.

ישנו קו דק בין חילוץ חתול או חתולה והיותם בריאים ושלמים לבין חילוץ חתול או חתולה עם מפרק ירך שבור אשר עליו יצלע בהמשך חייו, לכן חילוץ בע"ח הוא נושא מאוד עדין ורציני. בנוסף, נקודה אליה חשוב לשים לב, כאשר אנו לא מוצאים מדוע בעל החיים תקוע לא כדאי לעשות מעשה לפני מציאת מקור הבעיה, המעשה יכול לגרום להחרפת הבעיה ולהגדלת כאבו של בע"ח, מחלצי חיות מחמד מאומנים במציאת מקורות הבעיות הללו. לכידת החתולים הינה דבר קשה מאוד ואדם פשוט אשר אינו יודע מה טוב לחתול ומה יהיה מצבו הבריאותי של החתול כתוצאה מכל תנועה לא טובה, לא יספק את המטרה המבוקשת, החזרתו בריא ושלם! חילוץ בע"ח וטיפולם חייב להיות מקצועי ואפקטיבי.

האדם הממוצע יבהל וילחץ כשיראה את חיית המחמד שלו סובלת מכאבים וחסרת כל תקווה. הוא ימהר ולא יבצע את הפעולה כראוי, ולא ישים לב למעשיו בניסיונותיו. מחלץ בע"ח מקצועי מכיר את העבודה מקרוב ולכן לא נלחץ מהרגעים הללו, הוא בודק את מעשיו ולא מאבד את סבלנותו. צריך למצוא את מקור הבעיה אשר מנטרלת את הכלב ואחראית לכאביו. חילוץ בעלי החיים וטיפולם חייב להיות מקצועי ואפקטיבי וצריך להיעשות על ידי אדם אשר מכיר את הנושא ובקיע בו.