עיקור וסירוס חיות מחמד

בעיית חתולי רחוב וכלבים המשוטטים ללא השגחה הינה תופעה שבשנים האחרונות מקבלת תשומת לב מיוחדת היות וכל נושא אחריות לבריאות הסביבה ואיכות הסביבה שניהם מקבלים תקציבים ומודעות החברה עולה בהתאם, לצערי עדיין ישנן עיריות וישובים בהם טיפול של סירוס או עיקור אינם מבוצעים בחינם ויש לשלם עבור סוג זה של טיפול, חשיבות הנושא על מנת לטפל בבעיית הריבוי הטבעי אני מקווה ברורה לחלוטין אך הסביר בכל מקרה:

חתולים מסורסים לא בורחים מהבית בזמן ייחום של חתולה מהרחוב או של השכנים, כך שבמקרה זה אנו מטפלים ב שתי בעיות במכה אחת, הראשונה בריחת החתול מהבית והשנייה הכנסת החתולה להריון ובכך להגדיל את מספר החתולים המסתובבים בשכונה ומחטטים בזבל כמו גם מעבירים מחלות, שלא לדבר על מספר תאונות הדרכים שנגרמות כתוצאה מהזנחה זו, תתפלאו לדעת עד כמה נהגים (מתייחס גם לנהגות) בוחרים להיכנס בעמוד או בעץ, העיקר שלא לפגוע ביצור החי. לא פעם בוודאי יצא לכם לראות חתול ללא רגל או סובל מפגיעה אחרת והכל כתוצאה מריבוי טבעי גדול של חתולי הרחוב ואי היכולת לטפל בכולם.לכידת חתולים וטיפול בהם היתה יכולה למנוע מצבים אילו.

הייני יודע האם יצא לכם להסתובב ברחובות העיר לאחרונה אך מספר הפעמים בהם נראה שישנה מלחמת טריטוריות בין החתולים השונים אשר ידועים כנאמנים לשטח מסוים ואף מסמנים אותו בעזרת שתן והתגרדות על העצים גדלה מיום ליום וחבל. בעזרתכם ניתן להתגבר על תופעות אלו ולמנוע פציעות של כלבי או חתולי רחוב והכל בזכות התערבות מוקדמת שלכם אזרחים טובים שאכפת להם וגם כבעלי חית מחמד המודעים לנושא ומחליטים שיש לטפל בבעיה בצורה יסודית. חשוב להסביר שהחיות אינן סובלות המהלך טיפול של סירוס או עיקור ומסוגלות להתאושש במהירות ולחזור לחיי השגרה שלהם בקלות.

 עיקור של חתולות וכלבות גם הוא מבוצע בחינם בחלק מהרשויות המקומיות וניתן לבדוק מול הווטרינר העירוני מתי ולאן יש להביא את חית המחמד או הרחוב. אחריות חברתית כלפי בעלי חיים הינה חשובה לנו כאזרחים הנהנים מהשכונה ומרחובותיה כמו גם בעלי חיות מחמד שאוהבים את הכלבים והחתולים שלנו ורוצים לשמור עליהם כמה שיותר ועדיף כמה שיותר קרוב. :)

 

חילוצבי, יסייע לכם, התקשרו עכשיו:  4350390 - 050החברה מספקת שירות אמין ומקצועי,  כל השירותים זמינים במשך 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.