תנו לחיות לחיות

השריפות הגדולות המתפרצות בישראל בעונת הקיץ תמיד מעלות את השאלה, מה קורה לחיות הבר שנתפסות בשריפה, במהלך השריפה הגדולה בכרמל פעל זביקה לזרוביץ על מנת להציל כמה שיותר חיות. המצב שבו אתה מחלץ חית בר מעבירה תחושת אדרנלין עצומה, זו אולי השליחות והאמונה בהצלת דבר חי כמו סוס או שועל שמחזקת אותי, מעל עשור בתחום וכל פעם ישנה התרגשות מחדש כאשר מצילים חיות, עצוב לגלות שהרבה מהפניות מדווחים על התעללות בבעלי החיים ולכן יכולת ההתערבות שלי הינה מוגבלת.

העבודה של מחלץ בעלי חיים מעורבת בפעולת לכידה של חית מחמד או חית בר נדרש ריכוז מקסימאלי היות ויש להתחשב בסביבה ולחשוב כפי שהחיה מגיבה לסיטואציה, במקביל לשלוח גירויים שלא יסכנו את החיה המפוחדת בדר"כ על מנת ללכוד ולהכניסה לאמבולנס חיות יעודי לטובת המשך טיפול.

המקרים בהם נדרשת התערבות מחלץ חיות כגון לכידת חתולים או לכידת כלבים הינה חלק מחיי היום יום, בישראל מספר מגדלי חיות מחמד עולה בדרגה, תחרויות יופי ושלל תחרויות אחרות מתרחשות כל שנה ברחבי העולם, בעלי החיים נתפסים בעולמנו כבעלי זכות בסיסית אחת והיא לחיות. התערבות של בעל מקצוע בתחום ההצלה חילוץ ולכידה של בעלי חיים הינה נדרשת בצפיפות אוכלוסין שקיימת בערים המרכזיות בישראל וטוב עושות כל אותן הפועלות לשמירה על איכות חיים לבעלי החיים בכלל וחיות הבית בפרט.

חודש יולי חם במיוחד בישראל, יש לתת מים לחיות הבית גם אם הם נמצאים בצל, חשוב לתת לכלבים אפשרות לטייל ולשחרר עצמות, כמו גם לוודא שאינם נגועים בטפילים שונים אם ע"י תספורת או בקולר יעודי, ישנן שיטות שונות לטיפול בבעיית טפילי הקיץ. עונת הרבייה של החתולים דורשת הכנה מראש בטיפול של עיקור או סירוס ועדיף שעה אחת קודם. שמרו על בעלי החיים הם חלק מהטבע כמו גם חלק מהמשפחה.


חילוצבי, יסייע לכם, התקשרו עכשיו:  4350390 - 050החברה מספקת שירות אמין ומקצועי,  כל השירותים זמינים במשך 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.