לכידת כלבים וחתולים לקראת סירוס או עיקור

לכידת בעלי חיים הוא שם של מגוון שירותים רחב מאוד, המתאימים דווקא יותר לאוהבי חיות המחמד שבנו. שירות של לכידת חתולים הינו שירות חשוב וחיוני. מן הראוי שלכידת חתולים תבוצע ע"י איש מקצוע מיומן - לוכד חתולים בכדי לצמצם את האפשרות לפגיעה בחתול תוך כדי חילוצו וכמובן גם בכדי שלא להעמיד בסיכון אנשים לא מקצועיים שמנסים ללכוד את החתול. לכידת חתולים במסגרת פרוייקט "לכידה – סירוס/עיקור – ושחרור" הוא פרוייקט שנועד בכדי לצמצם את אוכלוסיית חתולי הרחוב ולמנוע מצב שבו חתולי הרחוב יהוו מטרד.

החוק בישראל אינו מאפשר העברת חתולים או בע"ח חיים מוגנים ע"י מלכודת, האפשרויות לטיפול בחתולים וכלבים משוטטים מצומצמות יחסית. אחת מהאפשרויות היא ללכוד את בעלי החיים המשוטטים ולהעבירם עיקור וסירוס ע"י וטרינר. החוק תובע להחזיר את החתול או הכלב לאזור ממנו נלכדו לאחר העיקור/סירוס. פעולה זו חשובה ביותר כדי להפסיק את הריבוי הטבעי של חיות אלו אשר סובלות ברחובות השכונה שלנו.

רוב הכלבים והחתולים (בעיקר החתולים), למרבה הצער, לא מוצאים בתים, והם חיים ברחובות, על כל המשתמע מכך: הם נאלצים להתמודד עם הגשם והקור בחורף, עם היובש, הצמא והחום בקיץ, עם ריבוי המכוניות והכבישים הראשיים והגרוע מכל עם התעללויות!

בעיית חתולי רחוב וכלבים המשוטטים ללא השגחה הינה תופעה שבשנים האחרונות מקבלת תשומת לב מיוחדת היות וכל נושא אחריות לבריאות הסביבה ואיכות הסביבה שניהם מקבלים תקציבים ומודעות החברה עולה בהתאם. הדרך היחידה למנוע אותה היא להפסיק את דרך הטבע של בעלי החיים וללכת לוטרינר לטיפול סירור/עיקור. עיקור של חתולות וכלבות גם הוא מבוצע בחינם בחלק מהרשויות המקומיות וניתן לבדוק מול הווטרינר העירוני מתי ולאן יש להביא את חית המחמד או הרחוב.

חתולים וכלבים מסורסים לא בורחים מהבית בזמן ייחום של בת מינם מהרחוב או של השכנים, כך שבמקרה זה אנו מטפלים בשתי בעיות במכה אחת, הראשונה היא מניעת בריחת חיית המחמד מהבית והשנייה מניעת הכנסת עוד חתולה או כלבה להריון - ובכך מניעת הגדלת מספר החיות המשוטטות בשכונה. במקרים של בעלי חיים המשוטטים ברחוב יש להתקשר לשירות לכידת בע"ח שמטפל בבעיה. במקרה זה מחלץ בעלי החיים כבר עוזר לפתרון הבעיה הכוללת ולוקח את בעל החיים באמבולנס חיות יעודי לוטרינר בכדי לבצע עיקור או סירוס.


 חילוצבי, יסייע לכם, התקשרו עכשיו: 4350390 - 050 החברה מספקת שירות אמין ומקצועי, כל השירותים זמינים במשך 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.