התעללות בחיות - נקודת ההתערבות שלנו

כולנו קוראים את אותם המקרים בעיתונים ובאינטרנט ומזדעדעים מכך, אך אנו לא יכולים שלא להרגיש שזה משהו שרחוק מאיתנו ומחיי הסובבים אותנו, אך למרות האופטימיות שאנו משרים על עצמנו התופעה לצערנו התפשטה בישראל ומספר המקרים של התעללות בבעלי חיים נמצאת במגמת עליה מתמדת, ברור מאליו שנצא נגד התנהגות שכזו ויפה שעה אחת קודם.


חוק צער בעלי חיים (הגנה על בעלי חיים) התשנ"ד 1994 מאפשר לשר להגנת הסביבה להסמיך אזרחים כנאמני בעלי חיים שפועלים בהתנדבות ומסייעים למניעת התעללות ברחבי הארץ. הם יכולים לסייע בהגשת תלונות לגורמים הרלוונטיים, בהסברה ובטיפול בכלבים בעמותות ובארגונים. בהצגת תעודת מינוי ותעודת זהות, יש להם את הסמכות לבקש מחשוד בהתעללות בבע"ח להזדהות בפניהם במטרה להעביר את פרטיו למשטרה. מי שמסרב להזדהות בפני נאמן בעלי חיים צפוי לקנס.


בחוק צער בעלי חיים (הגנה על בעלי חיים) התשנ"ד 1994 מוגדרים כללים לטיפול והחזקת בעלי חיים בתנאי מחייה נאותים, וביניהם מתן מחסה מפני גשם ושמש, העדר אלימות, אוכל במידה מספקת, מים לשתייה ומעקב רפואי לפי הצורך. אם תנאים אלה לא מתקיימים או  שנתקלתם בחיה שהוכתה ועברה התעללות אלימה, ניתן לפנות לנאמני בעלי חיים במשרד איכות הסביבה, ובמקרים בהם דרושה התערבות מידית יש לפנות לווטרינר העירוני, למחלץ בע"ח  או למדור הגנת הסביבה במשטרת ישראל.


קבוצת המתעללים הגדולה ביותר לצערנו קיימת בקרב בני נוער אשר כחלק מההתבגרות מחליטים לנצל את כוחם מול חיות חסרי ישע. בדרך כלל מייחסים את ההתעללויות לקבוצות של כת השטן אך אנו טועים להבין שישנם הרבה קבוצות מהאוכלוסיה שמשקיעות כך את זמנן. צביקה לזרוביץ נתקל יום יום במקרים בהם הוא נקרא לטפל בחיה שעברה התעללות קשה. בעבודת ההצלה, חילוץ, או לכידת חית מחמד אלה נתקל צביקה לזרוביץ במקרים קשים מנשוא. חייבים להתחיל לפעולה למען מיגור בעיה זאת בהגברת הענישה על מעשים אלה וכמו כן גם העלאת המודעות של האוכלוסיה מסביב לאותם המעשים המזעזעים.


חילוצבי, יסייע לכם, התקשרו עכשיו: 4350390 - 050 החברה מספקת שירות אמין ומקצועי, כל השירותים זמינים במשך 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.